F1772SX231531MFPB0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
F1772SX231531MFPB0
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 0.015UF 20% 630VDC RAD
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Film Capacitors
Voltage - Rated DC :
630V
Mounting Type :
Through Hole
Ratings :
X2
Series :
F1772S
Lead Pitch :
15.0114mm
Size / Dimension :
0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
Max Operating Temperature :
110°C
Tolerance :
±20%
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated AC :
310V
Termination :
PC Pins
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Length :
17.5006mm
Mount :
Through Hole
Width :
5.0038mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Applications :
EMI, RFI Suppression
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Package / Case :
Radial
Published :
Capacitance :
0.015µF