F1772SX231231KF0W0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
F1772SX231231KF0W0
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 0.012UF 10% 630VDC RAD
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Film Capacitors
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Lead Pitch :
15.0114mm
Voltage - Rated DC :
630V
Package / Case :
Radial
Termination :
PC Pins
Published :
Capacitance :
0.012µF
Voltage - Rated AC :
310V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
17.5006mm
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Applications :
EMI, RFI Suppression
Dielectric Material :
Polyester, Metallized
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
110°C
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
Width :
5.0038mm