EZP-Q38156MTB
Mfr.Part #
EZP-Q38156MTB
Description
CAP FILM 15UF 5% 380VAC RADIAL
Stock
76
In Stock :
76
Product Height (mm) :
57.5
Length :
41.5 mm
ESR (Ohm) :
0.0071
Number of Pins :
4 Pin
ESR :
7.1 mOhms
Product Depth (mm) :
38
Size (mm) :
41.5 X 38 X 57.5
Tolerance :
5%
Height :
57.5 mm
Termination Style :
PC Pin
Voltage :
380VAC
Product Length (mm) :
41.5
Lead Spacing :
37.5 mm
Lead Diameter (mm) :
1.2
Product :
High Reliability Capacitors
Lead Diameter :
1.2 mm
Capacitance :
15 uF
Product Weight (g) :
159
Capacitance Value :
15uF
Width :
38 mm
Datasheets
EZP-Q38156MTB
Introducing Film Capacitors Panasonic EZP-Q38156MTB from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:4 Pin, Voltage:380VAC, Type:Plastic Film Capacitors, EZP-Q38156MTB pinout, EZP-Q38156MTB datasheet PDF, EZP-Q38156MTB amp .Beyond Film Capacitors Panasonic EZP-Q38156MTB ,we also offer ECH-U1C103JX5, ECH-U1C472GX5, ECH-U1H103JX5, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.