EZJ-Z1V500AA
Mfr.Part #
EZJ-Z1V500AA
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
VARISTOR 50V 0603
Stock
250
In Stock :
250
Capacitance @ Frequency :
2.1pF @ 1MHz
6 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
1608
Capacitance :
3pF
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Case Code (Imperial) :
0603
Varistor Voltage :
50V
Radiation Hardening :
No
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
5V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Length :
1.6mm
Width :
800μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
1
Contact Plating :
Tin
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Circuit DC Voltage-Max :
5V
Max Voltage Rating (DC) :
5V
Resistor Type :
VARISTOR
Voltage - Rated AC :
5V