EZJ-Z1V171AA
Mfr.Part #
EZJ-Z1V171AA
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
VARISTOR 170V 0603
SMD/SMT
Material :
Zinc
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Case Code (Metric) :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
2
Depth :
800μm
Varistor Voltage :
170V
Radiation Hardening :
No
HTS Code :
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Capacitance :
3pF
Max Voltage Rating (DC) :
18V
Width :
800μm
Packing Method :
Tape, Paper
Height :
Capacitance @ Frequency :
2.1pF @ 1MHz
Voltage - Rated AC :
18V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Length :
1.6mm
REACH SVHC :
No SVHC
Voltage - Rated DC :
18V