EZJ-Z0V650DA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EZJ-Z0V650DA
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 65V 5A 0402
Stock
740
In Stock :
740
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
REACH SVHC :
No SVHC
Length :
1mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
6 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
27pF
Radiation Hardening :
No
Varistor Voltage :
65V
Packing Method :
Tape, Paper
JESD-609 Code :
e3
Max Voltage Rating (DC) :
40V
Published :
2010
Number of Terminations :
2
Height :
500μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Case Code (Metric) :
1005
Voltage - Rated DC :
40V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance @ Frequency :
22pF @ 1MHz
Mount :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Width :
500μm
Max Surge Current :
5A
Resistor Type :
VARISTOR
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Case Code (Imperial) :
Contact Plating :
Tin
Termination :
SMD/SMT
Maximum DC Volts :
40V