EXC450BNX
Mfr.Part #
EXC450BNX
Description
RF ANT 460MHZ WHIP STR BNX CONN
Height (Max) :
6.900 175.26mm
Frequency Range :
450MHz~470MHz
1.5
RF Family/Standard :
Bluetooth, WiFi
Series :
EXC
Reach Compliance Code :
Unknown
Factory Lead Time :
6 Weeks
Frequency (Center/Band) :
460MHz
Termination :
BNX
Power - Max :
50W
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Bulk
Applications :
Bluetooth, Wi-Fi
Frequency :
470MHz
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
Datasheets
EXC450BNX
TE Connectivity Laird EXC450BNX
1 Bands Whip, Straight UHF 300MHz~1GHz Connector Mount BNX 460MHz Bulk 6.900 175.26mm Bluetooth, Wi-Fi