EXC406BNX
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EXC406BNX
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Package / Case
406
Datasheet
Download
Description
RF ANT 428MHZ WHIP STR BNX CONN
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Termination :
BNX
Mount :
Chassis Mount
Antenna Type :
Whip, Straight
Height :
177.8mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Bands :
1
Height (Max) :
7.000 177.80mm
VSWR :
1.5
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
Frequency (Center/Band) :
428MHz
Mounting Type :
Connector Mount
Frequency Range :
406MHz~450MHz
Package / Case :
406
Series :
EXC
Published :
Frequency :
450MHz
Datasheets
EXC406BNX
1 Bands Whip, Straight UHF 300MHz~1GHz Connector Mount BNX 428MHz Bulk 7.000 177.80mm