EXC1090BNX
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EXC1090BNX
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 1.1GHZ WHIP STR BNX CONN
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Number of Bands :
1
Termination :
BNX
Series :
EXC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Antenna Type :
Whip, Straight
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency (Center/Band) :
1.1GHz
Frequency :
1.09GHz
Mounting Type :
Connector Mount
Frequency Group :
UHF 1GHz~2GHz
Mount :
Chassis Mount
Packaging :
Bulk
Datasheets
EXC1090BNX
1 Bands Whip, Straight UHF 1GHz~2GHz Connector Mount BNX 1.1GHz Bulk