EWS100-18
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EWS100-18
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Description
AC/DC CONVERTER 18V 100W
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
Applications :
ITE (Commercial)
Current - Output (Max) :
5.6A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Isolation :
3.75kV
Voltage - Output 1 :
18V
Series :
EWS (100W)
Power (Watts) :
100W
Voltage - Input :
85V~132VAC 170V~265VAC
Type :
Enclosed
Feature :
Remote Sense
Operating Temperature :
-10°C~60°C With Derating
Number of Outputs :
1
Approval Agency :
CE
Size / Dimension :
7.87Lx2.13W x 3.82 H 200.0mmx54.0mmx97.0mm