EW-50-13-T-S-800
Mfr.Part #
EW-50-13-T-S-800
Description
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch :
0.100 2.54mm
Length - Stack Height :
0.800 20.320mm
Length - Tail :
0.330 8.382mm
Length - Post (Mating) :
0.100 2.540mm
Length - Overall Pin :
1.230 31.242mm