EW-12-14-T-S-985
Mfr.Part #
EW-12-14-T-S-985
Description
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch :
0.100 2.54mm
Radiation Hardening :
No
Mount :
Length - Post (Mating) :
0.115 2.921mm
UL Flammability Code :
94V-0
Length - Tail :
0.330 8.382mm
Published :
ECCN Code :
EAR99
Length - Stack Height :
0.985 25.019mm