EW-10-13-T-S-760
Mfr.Part #
EW-10-13-T-S-760
Description
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch :
0.100 2.54mm
UL Flammability Code :
94V-0
Length - Tail :
0.330 8.382mm
Length - Stack Height :
0.760 19.304mm
Published :
Length - Post (Mating) :
0.140 3.556mm
Length - Overall Pin :
1.230 31.242mm
Datasheets
EW-10-13-T-S-760
Flex Stack, EW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 10 Positions Black