EVC-C-75A-600-S-9
Mfr.Part #
EVC-C-75A-600-S-9
Description
CORD J1772 ANGLED TO CBL 9' BLK
Length :
9.00' 2.74m
Female Plug to Leads
Mount :
CABLE
Voltage - Rated :
240V 600V
Current Rating :
75A
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
55°C
Operating Temperature :
-40°C~55°C
Current Rating (Amps) :
75A