ETSA4801875UDC-P5P-SZ
Mfr.Part #
ETSA4801875UDC-P5P-SZ
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 90W
Product Category :
Input Connector :
IEC 320-C8
Cord Length :
72 1.83m
Operating Temperature :
0°C~40°C
Current - Output (Max) :
1.88A
Voltage - Input :
90V~264VAC
Power (Watts) :
90W
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Output :
48V
Positive Center
Efficiency :
Level V
Form :
Desktop (Class II)
Applications :
ITE (Commercial)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
ETSA-UD (90W)
Approval Agency :
CE, cULus, GS, PSE
Size / Dimension :
5.88Lx2.46W x 1.32 H 149.4mmx62.4mmx33.5mm
Published :
No Load Power Consumption :
500mW Max