ETSA480085UDC-P5RP-SZ
Mfr.Part #
ETSA480085UDC-P5RP-SZ
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 40W
Operating Temperature :
0°C~40°C
Approval Agency :
cULus, GS
Efficiency :
Level V
Size / Dimension :
2.97Lx1.88W x 1.11 H 75.5mmx47.8mmx28.2mm
Input Type :
Cord
Cord Length :
72 1.83m
Polarization :
Positive Center
Published :
Series :
ETSA-UD (40W)
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Region Utilized :
North America
Current - Output (Max) :
850mA
Power (Watts) :
40W
Voltage - Input :
85V~264VAC
No Load Power Consumption :
300mW Max
Input Connector :
IEC 320-C8
Voltage - Output :
48V