ETSA190342UDC-P5P-SZ
Mfr.Part #
ETSA190342UDC-P5P-SZ
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 60W
Power (Watts) :
60W
Operating Temperature :
0°C~40°C
Size / Dimension :
4.57Lx1.97W x 1.22 H 116.0mmx50.0mmx31.0mm
Voltage - Output :
19V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
ETSA-UD (60W)
Polarization :
Positive Center
Polarity :
Positive
Height :
30.988mm
Max Power Dissipation :
60W
No Load Power Consumption :
300mW Max
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Input Connector :
IEC 320-C8
Input Type :
Cord
Max Output Current :
3.42A
Voltage - Input :
85V~264VAC