ETSA180066UDC-P6P
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ETSA180066UDC-P6P
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 12W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Applications :
ITE (Commercial)
No Load Power Consumption :
300mW Max
Region Utilized :
North America
Power (Watts) :
12W
Approval Agency :
CE, cULus, TUVgs
Input Type :
Cord
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length :
72 1.83m
Operating Temperature :
0°C~40°C
Size / Dimension :
2.95Lx1.87W x 1.08 H 75.0mmx47.5mmx27.3mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Current - Output (Max) :
660mA
Published :
Polarization :
Positive Center
Voltage - Output :
18V
Voltage - Input :
85V~264VAC
Form :
Desktop (Class II)
Series :
ETSA-UD (12W)