ETSA150080UDC-P5RP
Mfr.Part #
ETSA150080UDC-P5RP
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 12W
Product Category :
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
12W
Published :
Form :
Desktop (Class II)
Current - Output (Max) :
800mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Region Utilized :
North America
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Input :
85V~264VAC
Cord Length :
72 1.83m
Voltage - Output :
15V
Series :
ETSA-UD (12W)
Polarization :
Positive Center
Efficiency :
Level V
No Load Power Consumption :
300mW Max
Input Connector :
IEC 320-C8
Input Type :
Cord
Approval Agency :
CE, cULus, TUVgs
Operating Temperature :
0°C~40°C
Size / Dimension :
2.95Lx1.87W x 1.08 H 75.0mmx47.5mmx27.3mm