ETSA120100UDC-P5RP-SZ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ETSA120100UDC-P5RP-SZ
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 12W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Height :
27.432mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
12W
Cord Length :
72 1.83m
No Load Power Consumption :
300mW Max
Voltage - Output :
12V
Efficiency :
Level V
Approval Agency :
CE, cULus, TUVgs
Series :
ETSA-UD (12W)
Voltage - Input :
85V~264VAC
Input Type :
Cord
Polarity :
Positive
Size / Dimension :
2.95Lx1.87W x 1.08 H 75.0mmx47.5mmx27.3mm
Max Output Current :
1A
Applications :
ITE (Commercial)
Operating Temperature :
0°C~40°C
Max Power Dissipation :
12W