ETSA090133UDC-P6P-SZ
Mfr.Part #
ETSA090133UDC-P6P-SZ
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 12W
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Efficiency :
Level V
Size / Dimension :
2.95Lx1.87W x 1.08 H 75.0mmx47.5mmx27.3mm
Approval Agency :
CE, cULus, TUVgs
Voltage - Output :
9V
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
No Load Power Consumption :
300mW Max
Operating Temperature :
0°C~40°C
Region Utilized :
North America
Applications :
ITE (Commercial)
Input Connector :
IEC 320-C8
Input Type :
Cord
Cord Length :
72 1.83m
Current - Output (Max) :
1.33A
Published :
Polarization :
Positive Center
Form :
Desktop (Class II)
Power (Watts) :
12W
Voltage - Input :
85V~264VAC
Series :
ETSA-UD (12W)