ETS240170UTC-P5P-SZ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ETS240170UTC-P5P-SZ
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 41W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Current - Output (Max) :
1.7A
Cord Length :
72 1.83m
No Load Power Consumption :
500mW Max
Region Utilized :
North America
Size / Dimension :
4.23Lx2.20W x 1.33 H 107.5mmx56.0mmx33.7mm
Form :
Desktop (Class I)
Published :
Voltage - Input :
90V~255VAC
Voltage - Output :
24V
Power (Watts) :
41W
Series :
ETS DESKTOP (40W)
Input Type :
Cord
Efficiency :
Level IV
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Operating Temperature :
0°C~40°C