ETRA821/18503
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ETRA821/18503
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 858MHZ/1.9GHZ WHIP STR
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Return Loss :
-10dB
Product Status :
Obsolete
Frequency Range :
821MHz ~ 896MHz, 1.85GHz ~ 1.99GHz
Applications :
VSWR :
2
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Base Product Number :
ETRA821
Antenna Type :
Whip, Straight
Height (Max) :
2.700 (68.58mm)
Mounting Type :
Base Mount
Series :
Phantom Elite®
Number of Bands :
2
Features :
Ingress Protection :
Frequency (Center/Band) :
858MHz, 1.9GHz
Termination :
NMO
Package :
Bulk
Power - Max :
100 W
Gain :
3dBi
RF Family/Standard :
Datasheets
ETRA821/18503
2 Bands Whip, Straight UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz) Base Mount NMO 858MHz, 1.9GHz 3dBi 2.700 (68.58mm) -