ETQ-P5M100YFM
Mfr.Part #
ETQ-P5M100YFM
Description
FIXED IND 10UH 5.7A 41.3MOHM SMD
Stock
283
In Stock :
283
Inductance :
10μH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
PCC-M0754M
Current Rating (Amps) :
5.7A
Size / Dimension :
0.295Lx0.276W 7.50mmx7.00mm
DC Resistance (DCR) :
41.3mOhm Max
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.213 5.40mm
Material - Core :
Metal Composite
Current - Saturation :
10.6A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shielding :
Shielded
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~150°C