EST0645T2R2NDGA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EST0645T2R2NDGA
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2UH 4.3A 13 MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Rated Current-Max :
2.8A
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Package / Case :
Nonstandard
Number of Functions :
1
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mounting Type :
Surface Mount
Test Frequency :
0.1MHz
Shielding :
Shielded
Current - Saturation :
4.2A
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
28 Weeks
Type :
Wirewound
Ratings :
AEC-Q200
Series :
ES, T Type
Size / Dimension :
0.248Lx0.240W 6.30mmx6.10mm
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Material - Core :
Ferrite
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Tolerance :
±30%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Amps) :
4.3A
DC Resistance (DCR) :
13mOhm
Self Resonant Frequency :
67MHz
Inductance :
2.2μH
Datasheets
EST0645T2R2NDGA
TAIYO YUDEN EST0645T2R2NDGA
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD