ESS015E-0350-42
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ESS015E-0350-42
Manufacturer
ERP Power
Description
LED DRIVER CC AC/DC 28-42V 350MA
Manufacturer :
ERP Power
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
Current - Output (Max) :
350mA
Mounting Type :
Chassis Mount
Dimming :
Analog, ELV
Size / Dimension :
3.30Lx1.57W x 0.99 H 83.8mmx39.9mmx25.1mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Efficiency :
87%
Voltage - Input (Max) :
240VAC
Approval Agency :
cRUcs, SA, ENEC, FC, CE, CCC, CB, KC, NEMKO, UL, CSA
Number of Outputs :
1
Feature :
OCP, OTP, SCP
Series :
ESS (15W)
Topology :
AC DC Converter
Power (Watts) :
15W
Voltage - Input (Min) :
220VAC
Factory Lead Time :
17 Weeks
Termination Style :
Wire Leads
Ratings :
IP64
Type :
Constant Current
Voltage - Output :
28V~42V