ESR25JZPJ204
Mfr.Part #
ESR25JZPJ204
Description
RES SMD 200K OHM 5% 2/3W 1210
Stock
815
In Stock :
815
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
3225
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.667W 2/3W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
200kOhm
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
1210
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.66W
Published :
Tolerance :
±5%
Datasheets
ESR25JZPJ204
ROHM Semiconductor ESR25JZPJ204
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 200kOhm, 0.667W 2/3W, ±5%, -55°C~155°C