ESR25JZPJ130
Mfr.Part #
ESR25JZPJ130
Description
RES SMD 13 OHM 5% 2/3W 1210
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Case Code (Imperial) :
Feature :
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.66W
yes
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
500mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.667W 2/3W
Series :
ESR
Factory Lead Time :
10 Weeks
Resistance :
13Ohm