ESR25JZPF8203
Mfr.Part #
ESR25JZPF8203
Description
RES SMD 820K OHM 1% 2/3W 1210
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
820kOhm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Height :
660.4μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.66W
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.667W 2/3W
Reference Standard :
TS 16949
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max Power Dissipation :
500mW
yes
Datasheets
ESR25JZPF8203
ROHM Semiconductor ESR25JZPF8203
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 820kOhm, 0.667W 2/3W, ±1%, -55°C~155°C