ESR25JZPF8200
Mfr.Part #
ESR25JZPF8200
Description
RES SMD 820 OHM 1% 2/3W 1210
Rated Power Dissipation (P) :
0.66W
Resistance :
820ohm
2
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.667W 2/3W
Max Power Dissipation :
500mW
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
10 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±1%
Composition :
Thick Film
Height :
660.4μm
Reference Standard :
TS 16949
1 (Unlimited)
Datasheets
ESR25JZPF8200
ROHM Semiconductor ESR25JZPF8200
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 820Ohm, 0.667W 2/3W, ±1%, -55°C~155°C