ESR25JZPF51R0
Mfr.Part #
ESR25JZPF51R0
Description
RES SMD 51 OHM 1% 2/3W 1210
Stock
200
In Stock :
200
Power (Watts) :
0.667W 2/3W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Resistance :
51Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.66W
Published :
2015
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C