ESR25JZPF3R60
Mfr.Part #
ESR25JZPF3R60
Description
RES SMD 3.6 OHM 1% 2/3W 1210
Resistance :
3.6Ohm
Power (Watts) :
0.667W 2/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.66W
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
ESR25JZPF3R60
ROHM Semiconductor ESR25JZPF3R60
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 3.6Ohm, 0.667W 2/3W, ±1%, -55°C~155°C