ESR18EZPJ102
Mfr.Part #
ESR18EZPJ102
Description
RES SMD 1K OHM 5% 1/2W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
200V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
1kOhm
Surface Mount
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
333mW
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C