ESR18EZPF9101
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ESR18EZPF9101
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 9.1K OHM 1% 1/2W 1206
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Subcategory :
Wire and Cable Management
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Product Category :
Heat Shrink Tubing and Sleeves
Features :
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Color :
Red
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package :
Failure Rate :
Product Type :
Heat Shrink Tubing and Sleeves
Composition :
Thick Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
ESR
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Alpha Wire
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Resistance :
9.1 kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Brand :
Alpha Wire
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
ESR18EZPF9101
ROHM Semiconductor ESR18EZPF9101
ESR Series, Thick Film, 9.1 kOhms, 0.5W, 1/2W, ±1%, -55°C ~ 155°C