ESR18EZPF9092
Mfr.Part #
ESR18EZPF9092
Description
RES SMD 90.9K OHM 1% 1/2W 1206
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
333mW
Tolerance :
±1%
Resistance :
90.9kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
ESR18EZPF9092
ROHM Semiconductor ESR18EZPF9092
FIXED RESISTOR ESR Series, Thick Film, 90.9kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C