ESR10EZPJ395
Mfr.Part #
ESR10EZPJ395
Description
RES SMD 3.9M OHM 5% 0.4W 0805
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Resistance :
3.9MOhm
Height :
660.4μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Working Voltage :
150V
yes
Max Power Dissipation :
400mW
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Datasheets
ESR10EZPJ395
ROHM Semiconductor ESR10EZPJ395
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 3.9MOhm, 0.4W 2/5W, ±5%, -55°C~155°C