ESR10EZPF90R9
Mfr.Part #
ESR10EZPF90R9
Description
RES SMD 90.9 OHM 1% 0.4W 0805
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Resistance :
90.9Ohm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
ESR10EZPF90R9
ROHM Semiconductor ESR10EZPF90R9
FIXED RESISTOR ESR Series, Thick Film, 90.9Ohm, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C