ESR10EZPF7873
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ESR10EZPF7873
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 787K OHM 1% 0.4W 0805
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Series :
ESR
Composition :
Thick Film
Feature :
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Working Voltage :
150V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Resistance :
787kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Construction :
Chip
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
ESR10EZPF7873
ROHM Semiconductor ESR10EZPF7873
FIXED RESISTOR ESR Series, Thick Film, 787kOhm, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C