ESR10EZPF6651
Mfr.Part #
ESR10EZPF6651
Description
RES SMD 6.65K OHM 1% 0.4W 0805
Chip
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
6.65kOhm
1 (Unlimited)
Datasheets
ESR10EZPF6651
ROHM Semiconductor ESR10EZPF6651
FIXED RESISTOR ESR Series, Thick Film, 6.65kOhm, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C