ESR10EZPF5231
Mfr.Part #
ESR10EZPF5231
Description
RES SMD 5.23K OHM 1% 0.4W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Resistance :
5.23kOhm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
yes
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Height :
660.4μm
Max Power Dissipation :
400mW
Datasheets
ESR10EZPF5231
ROHM Semiconductor ESR10EZPF5231
FIXED RESISTOR ESR Series, Thick Film, 5.23kOhm, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C