ESR10EZPF4871
Mfr.Part #
ESR10EZPF4871
Description
RES SMD 4.87K OHM 1% 0.4W 0805
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
FIXED RESISTOR
Height :
660.4μm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
2
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
4.87kOhm