ESR10EZPF4643
Mfr.Part #
ESR10EZPF4643
Description
RES SMD 464K OHM 1% 0.4W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Height :
660.4μm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Max Power Dissipation :
400mW
Resistance :
464kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Chip
Datasheets
ESR10EZPF4643
ROHM Semiconductor ESR10EZPF4643
FIXED RESISTOR ESR Series, Thick Film, 464kOhm, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C