ESR10EZPF4302
Mfr.Part #
ESR10EZPF4302
Description
RES SMD 43K OHM 1% 0.4W 0805
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
43kOhm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Surface Mount :
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Reference Standard :
TS 16949
Height :
660.4μm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Working Voltage :
150V
Max Power Dissipation :
400mW
Power (Watts) :
0.4W 2/5W