ESR10EZPF4221
Mfr.Part #
ESR10EZPF4221
Description
RES SMD 4.22K OHM 1% 0.4W 0805
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Max Power Dissipation :
400mW
Height :
660.4μm
Tolerance :
±1%
Resistance :
4.22kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
150V
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Composition :
Thick Film
Datasheets
ESR10EZPF4221
ROHM Semiconductor ESR10EZPF4221
FIXED RESISTOR ESR Series, Thick Film, 4.22kOhm, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C