ESR10EZPF3570
Mfr.Part #
ESR10EZPF3570
Description
RES SMD 357 OHM 1% 0.4W 0805
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
10 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ESR
Working Voltage :
150V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
660.4μm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Resistance :
357Ohm
2
Max Power Dissipation :
400mW