ESR10EZPF3482
Mfr.Part #
ESR10EZPF3482
Description
RES SMD 34.8K OHM 1% 0.4W 0805
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
400mW
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
660.4μm
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C