ESR10EZPF3320
Mfr.Part #
ESR10EZPF3320
Description
RES SMD 332 OHM 1% 0.4W 0805
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Working Voltage :
150V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
400mW
Height :
660.4μm
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
332Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Tolerance :
±1%
Datasheets
ESR10EZPF3320
ROHM Semiconductor ESR10EZPF3320
FIXED RESISTOR ESR Series, Thick Film, 332Ohm, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C