ESR10EZPF3091
Mfr.Part #
ESR10EZPF3091
Description
RES SMD 3.09K OHM 1% 0.4W 0805
Tolerance :
±1%
ESR
Height :
660.4μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
400mW
Thick Film
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
3.09kOhm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Datasheets
ESR10EZPF3091
ROHM Semiconductor ESR10EZPF3091
FIXED RESISTOR ESR Series, Thick Film, 3.09kOhm, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C