ESR10EZPF2942
Mfr.Part #
ESR10EZPF2942
Description
RES SMD 29.4K OHM 1% 0.4W 0805
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Tolerance :
±1%
TR, Paper, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
29.4kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
ESR10EZPF2942
ROHM Semiconductor ESR10EZPF2942
FIXED RESISTOR ESR Series, Thick Film, 29.4kOhm, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C