ESR10EZPF2492
Mfr.Part #
ESR10EZPF2492
Description
RES SMD 24.9K OHM 1% 0.4W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
24.9kohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
1 (Unlimited)
Working Voltage :
150V
Ratings :
AEC-Q200
Height :
660.4μm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
400mW
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Datasheets
ESR10EZPF2492
ROHM Semiconductor ESR10EZPF2492
FIXED RESISTOR ESR Series, Thick Film, 24.9kOhm, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C